Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ VE SERGİLER

2019 Prof. Dr. Fuat SEZGİN Yılı Etkinlikleri Kapsamında Minyatür Sergisi "Haneler" Selçuklu Kongre Merkezi'nde açıldı

Sanatın ve kültürün merkezi haline gelen Selçuklu Kongre Merkezi'nde sergiler artarda sergilenmeye devam ediyor. 

9 kitaba imzasını atan Yazar Şems Friedlander, tasavvufu sadece kitaplarında değil fotoğraflarında hissettirerek "Sufi Bahçesinden Mis Kokular" adlı fotoğraf sergisini geçtiğimiz aylarda Selçuklu Kongre Merkezi’ nde düzenledi.

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘‘Zarafetin Tacı Başlıklar’’ isimli sergi ile nadide başlıklar yoğun bir katılım ile sanat severlerle buluştu. 

Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen Turkuaz Karma Seramik Sergisi 12 Nisan - 5 Mayıs 2019 tarihleri arasında SKM’ de sanatsever ziyaretçilerini ağırladı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde hazırlanan Panorama Mekke-i Mükerreme Projesi, "Harameyn Fotoğraf Sergisi" 6 Mayıs – 3 Haziran Tarihleri arasında yoğun ilgi ile karşılandı.

Selçuklu Kongre Merkezi sanatın ve kültürün merkezi olarak tüm Konya ve Türkiye’de beğeni topladı.

 Selçuklu Kongre Merkezi Satış Müdürü Murat Güzel, Türkiye’ nin sergi alanında en önemli yapıtlarından biri haline geldiğine dikkat çekerek hem Konya için hem de ülkemiz için önemli bir değer olduğunu ve Konya turizmine sağladığı katkının da çok önemli olduğunu ifade ediyor. Güzel, bunun yanı sıra Selçuklu İmparatorluğu’na başkentlik yapmış kadim şehir Konya’ya gelen tüm misafirlere eşsiz bir deneyim yaşatarak bölge pazarlamasına çok fazla önem verdiklerini, Konya’yı Kongre şehri, Kültür-Sanatın şehri haline getirmek için çok uğraş verdiklerini ve çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini söylüyor.

Son olarak şu anda Minyatür Sergisi "Haneler" sergisi 7 Haziran – 6 Temmuz Tarihleri arasında saat 13:00 ile 18:00 arasında sanat severleri bekliyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nün katkılarıyla hazırlanmış olan ve yeni neslin gelenekleriyle bağlarını koparmamak adına hanelerin minyatür sanatıyla tasvir edildiği ‘Haneler’ sergisi 24 farklı konusuyla şifahanelerden kütüphaneye kadar birçok hane eseri bulunuyor.

 

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun

reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'na tabidir.

Yükleniyor