Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

ARAŞTIRMACI-YAZAR ABDURRAHMAN UZUN, “ÜMMETİN KİLİT TAŞINA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Selçuklu Kent Konseyi Çalışan Gençlik Merkezi ve TÜGVA Çalışan Gençlik Koordinatörlüğünün ortak girişimiyle Konya Çalışan Gençlik Merkezi adı altında organize edilen programa Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun “Bir Tutkum Var” isimli söyleşi ile konuk oldu.

Konuşmasında Hırvatların 210 bomba atarak yıkamadıkları, daha sonra ise kilit taşını tespit ederek 4.bomba ile yıktıkları Mostar Köprüsünü örnek veren Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun, “Ümmetin kilit taşına sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen ve Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Ak Parti Selçuklu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Şahin, Türkiye Gençlik Vakfı Konya İl Temsilcisi Rıza Büyükzeren, Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri,  Çalışan Gençlik Üyeleri ve çeşitli üniversitelerden öğrenciler katıldı.

ARAŞTIRMACI-YAZAR ABDURRAHMAN UZUN, “ÜMMETİN KİLİT TAŞINA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Türkiye’de ilk defa Selçuklu Kent Konseyi bünyesinde Çalışan Gençlik Merkezi ile gençlerin kaynaşması, birlik ve beraberlik duygularının arttırılması amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural,  “Gençliğin böyle güzel ve müstesna bir yeri olmasına öncülük eden, ufuk açan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve halen destekleriyle bizleri onurlandıran Selçuklu Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaktan dolayı  mutlu olduklarını ifade eden Vural konuşmasını şöyle devam etti; “Çalışan Gençlik Merkezimiz 2015 yılında 6 kişilik bir ekiple yola çıktı. Bu yolun amacı gençlerimizin enerjisini, hevesini, azmini görerek yerleşik olan paradigmaları, kalıpları, toplumda ve çevrede hak ettiği komuna gelmesindeki engel olan tabuları ve algıları yıkmaktı. Bugün amacımızın gerçekleştiğini görüyoruz. Bugün baktığımızda TÜGVA Çalışan Gençlik ve Selçuklu Kent Konseyimiz 25 asil üyeden oluşan çalışan gençlik yönetimi, Konyanın çeşitli alanlarında 55 temsilci ve 2000’e yakın aktif üyesi olan bir gençlik hareketidir. Konseyimiz faaliyetlerini Ali Okutan Gençlik Merkezinde yürütmektedir. İlklerin belediyesi olan Selçuklu sınırlarında yer alan Konyamızında değerlerine eklenen Ali Okutan Gençlik Merkezimiz Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip bulunuyor. Gençlik Merkezimizde düzenli olarak bir hafta “İşin Ehlinden” diğer hafta ise “Salihler Bahçesi” programını yapmaktayız. Cumartesi günleri ise Sabah Namazı Kapu Camii buluşmaları yapıyoruz. Yine haftada iki gün Belediye Başkanımızın da katılımıyla Esnaf Buluşmaları yapıyoruz. Ayrıca kurum ve kuruluşları ziyaret ederek gençlerimizin bilgi ve donanımlarını artırmayı amaçlıyoruz. Gençlerimizin salonumuzda spor yaparak ve çeşitli turnuvalara katılmalarını sağlıyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı geziler düzenliyoruz. Türkiye’nin ilerlemesi gençlerin kararlılığına bağlıdır. Bu günde bu gençliğin burada olduğunu görüyoruz. Bizlere emek veren gönül veren tüm başkanlarımıza, gençlerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum”.Türkiye Gençlik Vakfı Konya İl Temsilcisi Rıza Büyükzeren’de konuşmasında Gençlik Vakfı’nın 81 şehirde temsilciliklerinin bulunduğunu, 50’ye yakın yurt ve 70’e yakın gençlik merkezi ile gençlerin mücehhez birer şahsiyet olarak toplumda söz sahibi olmalarını sağladıklarını ifade etti.   Bütün faaliyetleri 12 koordinatör ve beş bin kişilik büyük bir toplulukla gerçekleştirdiklerini ifade eden TÜGVA İl Temsilcisi Rıza Büyükzeren, “Konya'da iki adet gençlik merkezimiz ve iki adet öğrenci yurdumuz bulunmaktadır. Gençlerimizle bilgi yarışmalarından spor turnuvalarına kadar yüzlerce etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bizler vicdanlı ve merhametli, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerin ülkemizin her noktasında görev almalarını istiyoruz. Bu amaç içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen belediye başkanlarımıza ve görev yaptığımız genç arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Selçuklu Kongre Merkezinin nesiller boyu şehrin geleceğine ve sosyal hayata katkı sağlayacak olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Kongre Merkezinin Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunmayan güzel bir konuma sahip olduğunu ifade etti. Özer,  “Yüzlerce faaliyete ev sahipliği yapan ve binlerce gönül dostlarını burada buluşturan Selçuklu Kongre Merkezimiz, medarı iftarımız olan gençlerimize yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Çalışan Gençlik Merkezi çatısı altında gençlerimiz çok güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Bir fikir olarak ortaya çıkan fakat ülkemiz genelinde çığır açan çalışan gençlik merkezimiz bugün birbirinden güzel faaliyetlerle bizlere enerji veriyorlar, yarınlara dair bütün umutlarımızı yeşertiyorlar. Bu vesile ile kongre merkezimize emeği geçen başkanlarımıza, çalışan gençlik çalışmalarıyla da önemli etkinlikleri gerçekleştiren gençlik merkezimizin yönetimine ve üyelerine çok teşekkür ediyor, daha nice programlarda bir araya gelmeyi ümit ediyorum” dedi.

Selçuklu Kongre Merkezinin açıldığı günden bu yana kültürel ve sosyal alanda farklı yüzlerce organizasyona ev sahipliği yaptığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kongre Merkezi'nin en prestijli bir organizasyonda güzel bir ödül aldığını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti, “Bu merkezimiz Türkiye’nin en iyi sosyo-kültürel binası ödülüne layık görüldü.  Türkiye'nin en büyük ve en nitelikli salonlarına sahip olan merkezimiz Konya'ya değer katarken Anadolu'nun yeni ve en önemli çekim merkezi haline geldi. Aslında bu binanın en büyük ödülü sizlersiniz. Bu salonu doldurmanız ve etkinliklerde yer almanız kadar daha güzel bir ödül yoktur. Binalara canlılık veren sizlersiniz. Çalışan gençliğimiz ve gençlik vakfımızda güzel bir organizasyonla gençlerimize faydalı işler kazandırıyorlar. Böyle bir faaliyetle salonumuzu doldurdular. Yeniden dirilişimizin burada güzel bir manzarası var. Birlik ve beraberlik içinde gençlerimizin ülke ve millet meselelerinde daha bilinçli daha etkin olduklarını görüyoruz. Bizlerde her zaman gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin gücüne güç katan ve ecdattan aldığı emaneti en iyi şekilde taşıyan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Türkiye’de ilk defa belediyemiz öncülüğünde kurulan örnek bir binada hayata farklı bir pencere açan, yaptığı işle birlikte kendini geliştiren ve değerlerine özveri ile bağlanan çalışan gençlerimizin neler başarabildiklerini bugün daha net görebiliyoruz. Bu vesile ile çalışan gençlikte görev alan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. Gençlerimizle bir araya gelen araştırmacı-yazar Abdurrahman Uzun kardeşimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin ülke olarak zorlu bir sınavdan geçtiğini ifade eden Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun, yurtiçinde ve yurtdışında yakın zamanda meydana gelen gelişmelere dikkat çektiği konuşmasında, şehir şehir gezerek paylaştığı gündemdeki konuları bu kez Selçuklu Kongre Merkezinde gençlerle paylaştı.

“Biz Masumları Koruduk”

Türkiye’nin Afrin operasyonuna dikkat çeken Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun, “Dost ve kardeş ülke halkını korumak amacıyla Afrin’e girdiğimizde dijital dünya üzerinden bize masumları öldürdüğümüzü lanse etmeye çalıştılar. Biz ise bu bölgede konuşlanan terörist grupları etkisiz hale getirmek için “Zeytin Dalı” harekâtıyla buradaki masumların can emniyetini sağladık. Terörist grupları etkisiz hale getirdik. Dijital dünya üzerinden aleyhimize işletilmek istenen olayları İHA ve SİHA’larlatespit etmek suretiyle tüm dünyaya ne yapmaya çalıştığımız anlattık. Yani tankla tüfekle her şey bitmiyor. Psikolojik harbin ne derece önemli olduğunu ve nasıl başarılı olduğumuzu sosyal medya dediğimiz dijital dünya üzerinden gösterdik”dedi.

“Neden Bu Ümmetin Kilit Taşını Vurmaya Çalışıyorlar?”

Osmanlının Balkanlardan çıktıktan sonra bu bölgelerde 10 sene bal, 10 sene de kan olduğuna dikkat çeken Uzun,“Bu yüzden bu topraklara Bal-Kan ismi verilmiştir. Bize medeniyet satan, modern insan olma yolunda insan haklarını savunanların tavrı ortadadır. Boşnaklara karşı işlenen insanlık suçunu ört pas etmeye çalışan ve hukuksuzluğun tavan yaptığı ülkeler Türklerden rahatsız olmaktalar. Sırplarla birleşerek Boşnaklara karşı hunharca saldıran Hırvatlar Mostar köprüsüne 210 bomba attılar. Fakat yıkamadılar. Bir Sırp mühendis köprüde kilit taşının olduğunu ve bu taşın üstüne doğru bombanın atılmasını söyledi. Bunun üzerine Hırvat mimarlar günlerce uğraşarak kilit taşını tespit ederek, bu noktaya 4 bomba attılar. Kilit taşının isabet almasıyla 4. Bombada yıkılan köprü bizlere bir şeyler anlatmak istemektedir. Bu ümmetin kilit taşı kim ve neden vurmaya çalışıyor. Ayrıca senin kilit taşın ne? Ben 35 ülke gezdim. Gittiğimiz ülkelerde şunu gördüm. Sizin ve ümmetimizin kilit taşı Sayın Cumhurbaşkanımızı gösterdiler. O zaman kilit taşımızı korumak zorundayız. Ümmetin etrafında kilit taşı gibi açılırsak o zaman Mostar gibi çökme sürecine gireriz. Biz bu ümmetin Mostar’larıysak kilit taşımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

“Haçlı’nın Derdi Abdülhamit Mi?”

Abdülhamit Han’ın devrin en büyük Osmanlı Padişahı olduğunu vurgulayan Uzun, “Osmanlıyı yıkmaya çalışan devletler, bizim işimiz Türklerle değil Abdülhamit’le dediler. Abdülhamit Han Hazretlerini devirdiler. Osmanlıyı 76 ülkeye böldüler. Hani derdiniz Abdülhamit’ti. Liderin ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz değil mi? Yıllarca dizlerimizi dövdük. Pişman olduk. Şimdi Allah 100 sene sonra bu topraklarda bir tane daha Abdülhamit verdi. Sonsuz şükürler olsun.  Şimdi kilit taşları gibi kilitlenme zamanıdır. Benim oğlumu işe almadılar, bana dört kat vermediler. Bunların hepsi bahanedir. Birlik ve beraberliğimizi çok ucuz şeylere vesile edemeyiz. 15 Temmuz gecesi bir kardeşimiz Kısıklı’da bağırıyordu. Yetişin Abdülhamit’i devirecekler. Biz liderimize sahip çıkmak zorundayız” dedi.

“Allah Ne Yetenek Verdi İse Ondan Sorumlusun”

Konuşmasında “Allah sana ne yetenek verdi ise ondan imtihan edecek” diyen Uzun, şunları söyledi; “Allah bana neden çok güzel binalar yapmadın demeyecek. Ben diyar diyar dolaşarak bu ülkede olup bitenleri en güzel şekilde anlatmaya çalışacağım. Elimde olan imkanlarla bazen dijital dünya üzerinden bazen de panellerle, konferanslarla dünyaya doğruları haykırmaya devam edeceğim. Bizler depresyona giremeyiz. Depresyona girmek üzereyim diyen açsın Yüce Yaradan’ın kitabını okusun. Bizim her şeyimiz orada mevcut” dedi.

Programın sonunda Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural, Araştırmacı-Yazar Abdurrahman Uzun’a günün anısına hediye takdiminde bulundu.

/Images/News/XT8VG37M_web_DSC_5409.jpg

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun

reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'na tabidir.

Yükleniyor