Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

SATRANCIN KALBİ SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ’NDE ATTI

Türkiye’de Satranç Heyecanı Selçuklu Kongre Merkezi’nde Yaşandı

Satranç Ustaları Oditoryum Sahnesinde Buluştu

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 9-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Satranç İkinci Ligi, heyecan dolu karşılaşmaların ardından tamamlandı.

SATRANCIN KALBİ SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ’NDE ATTI

Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasına 40 il ve KKTC’den 61 Takım, 852 sporcunun katıldığı ve Türkiye Satranç Federasyonu tarihinde ilk defa oditoryum sahnesinde gerçekleştirilen Türkiye Satranç İkinci Ligine ise 30 İl, 35 Takım ve 518 Sporcunun karşı karşıya geldiği turnuva ile en başarılı oyuncular mücadelesi 9-22 Temmuz tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşti.
2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası sonunda ilk altı sırayı elde eden kulüpler 2019 Türkiye Satranç İkinci Ligi’ne yükselme başarısı elde ederken, İkinci Lig sonunda ise ilk dört dereceyi elde eden takımlar 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde yarışmaya hak kazandılar.

2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Satranç İkinci Ligi oldukça çekişmeli geçen müsabakaların ardından yapılan görkemli ödül töreniyle sona erdi. Şampiyonanın ödül törenine; Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay,  Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, Sultan Daban, Ali Ümit Şifaver, Ahmet Arda Kılıç, Rafet Gülmez, Zeki Demircan, Mustafa İmamoğlu, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Eğitim Kurulu Başkanı Ozan Çapan, Disiplin Kurulu Üyesi Celalettin Özcan, Kulüpler Koordinasyon ve Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyeleri, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasına ve Türkiye Satranç İkinci Ligi maçlarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ve turnuvanın şölen havasında geçtiğini belirten Selçuklu Kongre Merkezi’nin Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Kocagüzel, iki hafta boyunca sporcuların heyecanlarına ortak olmaktan dolayı farklı bir deneyim yaşadıklarını ve satrancın gelişmesi, yaygınlaşması dile getirerek satranç ailesi ile bir arada olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

/Images/News/DFYMN1XT_Alt_Kısım_Görseli.jpg

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun
Yükleniyor