Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

“2020 yılında ertelenen etkinliklerin 2021 yılında gerçekleşmesi en büyük beklentimiz”

Fatih Kocagüzel Selçuklu Kongre Merkezi - Genel Müdür Muhteşem mimarisi ile Selçuklu Kongre Merkezi, iki farklı kapasitede oditoryum salonu, 1400 metrekare balo salonu, 11 adet farklı boyutlarda toplantı salonu olmak üzere toplamda 14 salonu ile 45 ile 2 bin arasında kişi ağırlayabiliyor. Dergimizin 100’üncü sayısı dolayısıyla bir değerlendirme yapan Selçuklu Kongre Merkezi Genel Müdürü Fatih Kocagüzel, “Profesyonel turizm hayatına başladığım andan itibaren sıkı bir takipçiniz olarak, sizleri çok başarılı buluyorum” dedi.

Selçuklu Kongre Merkezi Genel Müdürü Fatih Kocagüzel dergimizin,
100’üncü sayısı kapsamında şunları dile getirdi; “Öncelikle profesyonel
turizm hayatına başladığım andan itibaren sıkı bir takipçiniz olarak, sizleri
çok başarılı buluyorum. Masamızda, ofisimizde olmazsa olmazlardan
birisiniz. Sektöre farklı açılardan bakıp bizim görmediğimiz bir göz olarak
bazen yeni fikirler alabildiğimiz, yeni insanlar, yeni turizm tesisleri,
yeni destinasyonları keşfedip vizyonumuzu genişletmemizde etkin rol
oynadığınız için çok teşekkürler.”
“Çeşitlilik anlamında Türkiye’de alternatifsiz
olduğumuzu söyleyebilirim”

“2020 yılında ertelenen etkinliklerin 2021 yılında gerçekleşmesi en büyük beklentimiz”

Fatih Kocagüzel, kongre merkezi hakkında şu bilgileri verdi; “Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı Selçuklu Kongre Merkezi 35 bin metrekare kullanım alanına sahiptir. 14 salondan oluşan SKM’nin 45 kişiden 2 bin kişiye kadar kapasiteli salonları, verimli bir ortam sağlamaktadır. İki farklı kapasitede oditoryum salonları, 1400 metrekare balo salonu ve 11 adet farklı boyutlarda toplantı salonlarından oluşan kongre merkezi muhteşem mimarisi ile gözlere hitap ediyor. Etkinlik ve organizasyonların eşsiz bir deneyimle gerçekleşmesi için tasarlanan Selçuklu Kongre Merkezi, 10 bin metrekare fuaye alanıyla, 4 ayrı kattan oluşmakta ve 950 araçlık açık otoparkı ile hizmet vermektedir. Doğal akustik mekanları, geniş fuaye alanları ile hizmet veren Selçuklu Kongre Merkezi, kongre, toplantı, balo salonları ve gala, düğün, iftar gibi organizasyonlara hizmet verebilecek üst düzey mutfak altyapısı ile ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kongreler, fuarlar, sergiler, müzikaller, film galaları, şirket toplantıları gibi her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Selçuklu Kongre Merkezinin hizmet ve servis konusundaki deneyimli kadrosu, son teknoloji ve eşsiz mimarisi, açık ve kapalı alanları ile aynı anda 5 bin kişiyi ağırlama kapasitesiyle her ihtiyaca cevap verebilecek niteliktedir. Tek bir segmentte değil birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Kongre, fuar, toplantı, sempozyum derken bir taraftan da şehrin ve bölgenin kültür sanat ihtiyacını karşılıyoruz. Birçok ulusal ve uluslararası sanatçı, tiyatrolar ve gösterilere de ev sahipliği yapıyoruz. Çeşitlilik anlamında Türkiye’de alternatifsiz olduğumuzu söyleyebilirim.”
“Hijyen, sosyal mesafe ve diğer kontrolleri özel uygulamalarla son derece titiz bir şekilde SKM genelinde sıkılaştırdık” Özellikle insanların toplanma merkezi olarak kongre fuar ve etkinlik mekanlarına gelen yasaklar ve kısıtlamalar ile birlikte zor günler geçirdiklerini belirten Kocagüzel, “Pandeminin etkisi uzun bir süre devam edecektir diye düşünüyorum. Yapılan yatırımlar, hedeflenen bütçeler personel kadrosu hepsi alt üst oldu. Pandemi öncesi hedeflenen bütçelerin üzerinde seyrediyorduk ama sonrasında işlerimiz tamamen sona erdi. Her ne kadar kısmen yasaklar kalkmış programlar başlamış olsa da yüksek maliyetler altında zor günler geçiriyoruz. 2020 yılında hedeflerimizin oldukça altında kaldığımızı söyleyebilirim” dedi. Pandemi sürecinden herkes gibi kendilerinin de olumsuz etkilendiğini söyleyen Kocagüzel, bu süreçteki çalışmalarını şöyle ifade etti; “Yaptığımız işin öncelikle kitleleri bir araya getiriyor olması bu süreçteki en büyük dezavantajlarımızdan. Sosyal mesafeden yola çıkarak insanları bir araya getirememenin neticesinde bu süreçten en çok zarar gören ve etkilenen alanlarından biriyiz. Tabii bu süreçte hijyen, sosyal mesafe ve diğer kontrolleri özel uygulamalarla son derece titiz bir şekilde SKM genelinde sıkılaştırdık. SKM’de gerekli tüm tedbirleri aldık ve misafirlerimizin bu süreçten olumsuz etkilenmemeleri için gereken her şeyi yapıyoruz. Koltuklarımız arasındaki sosyal mesafe kuralları, ortak alanlardaki sosyal mesafelerin korunması, etkinliklerimizden önce ateş ölçümü, HES kodu kontrolü, kullanım alanlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesi işlemleri ve Bakanlığımız tarafından uygulanması gereken tüm tedbir ve uygulamalarımızı eksiksiz olarak yerine getiriyoruz.” Kocagüzel, 2021 yılına ilişkin beklentileri için ise, “2021 yılında en önemli beklentimiz pandemi sürecinin en kısa sürede sona ermesi. 2021 yılında aşı uygulamaları ve alınan tedbirler ile yepyeni bir düzene hızlı giriş yapılacak. 2020 yılında ertelenen etkinliklerin 2021 yılında gerçekleşmesi en büyük beklentimiz. SKM’ de gerekli tüm tedbirleri alıyor ve tekrar misafirlerimizi ağırlayacağımız yoğun günleri bekliyoruz” dedi.

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun

reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'na tabidir.

Yükleniyor