Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm Kişisel Resim Sergisi

16 Şubat - 16 Mart 2021, 13:00-18:00
Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm Kişisel Resim Sergisi

1997 yılında sanat eğitimine başladığı günden itibaren yabancılaşma, savaş, işkence, göç, sınır gibi kavramlar üzerinde yoğunlaşan sanatçı, sanatın sadece estetik haz için yapılması gerektiği görüşünü hiçbir zaman kabul etmemiştir. Bu anlamda modern öncesi sanat anlayışının, sanatın işlevsel olması gerektiği görüşüne kısmen daha yakın durmaktadır. Form olarak yetkin içerik olarak belirsiz sanat eserlerini plastik çiçeklere benzeten sanatçı, içeriğin, sanat eserinin ruhu olduğunu düşünmektedir. Sanatçıya göre izleyicinin estetik haz haricinde sanat eseriyle sağlıklı bir bağ kuramayışı veya manifestosuz sanat eserinin anlaşılmaktan uzak oluşu modern sanatın en büyük engelidir. Bu durum modern sanatı felsefeye çok daha fazla yaklaştırırken toplumdan da olabildiğince uzaklaştırmaktadır.

Sanatçı, düşüncelerini sanatın toplumla olan bağını koparmadan ama bu arada sıradan olanın kapanına sıkışmadan ortaya koyma çabasındadır. Toplumsal konuları ele alan ustalardan oldukça etkilenen sanatçı estetik hazzın karşısında öteki olanın dünyasına odaklanıyor. Durdurmaya gücünün yetmediği her kötülük bir itiraz, engel olamadığı her acı bir özür olarak yansıyor kompozisyonlarına.

BİLET FİYATLARI

LÜTFEN NOT EDİN

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME - LÜTFEN OKUYUN

KAYIT
Bu gösteriyi kaydetmenizi yasaklayan gerçek bir kanun mevcut. Bunu biliyor muydunuz?
FOTOĞRAF
Gösteri sırasında fotoğraf çekmeyin. Fakat lobideki gösterişli ışıkların altında bir selfie çekebilirsiniz.
SİGARA İÇİLMEZ
Lütfen sigara içmeyiniz.
GÖRÜNTÜNÜZÜ KULLANMA İZNİ
Siz de burada olduğunuza göre bu işte beraber sayılırız. İleride dünyaya sevgiyi yaymak için belki sizin de bir görüntünüzü kullanabiliriz.
 

Katılım Ücretsizdir.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sergiyi gezecek olan misafirlerimizin "Hayat Eve Sığar" uygulamasını indirerek "HES KODU" almaları gerekmektedir. Bina girişinde görevli personeller tarafından bu kodla kontroller sağlanacaktır. LÜTFEN HES KODUNUZU almayı unutmayınız.

BENZER ETKİNLİKLER

  • Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm Kişisel Resim Sergisi

    16 Şubat - 16 Mart 2021, 13:00-18:00

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun
Yükleniyor