Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

Senkron Soyutlamalar Resim Sergisi

30 Kasım - 31 Aralık 2020, 13:00-18:00
Senkron Soyutlamalar Resim Sergisi

"SENKRON SOYUTLAMALAR" Resim Sergisi,

Sanatçı, sergisine senkron ismini vermesinde; eşzamanlama, eşgüdümlü çalışan parçalı sistemlerin zamanlamalarının eşleştirilmiş olduğunu ifade etmektedir. Gece ve gündüzün eşzamanlı olarak devamlılığını yansıtmış olduğu çalışmalarında kullandığı nesneler genellikle somut şeyler olarak görünselerde; yüzeyin parçalanması, farklı değişik mekanların yaratılması hem rastlantısal leke dağılımlarının hem de bilinçsel lekelerin ve fırça tuşlarının yerleştirilmesi, çalışmalarında durağanlılıkla – hareketliliğin dengesini oluşturarak soyut bir hava kazandırılmıştır.

Bu komposisyonlarda yer yer doğaya yaklaşan biçimsel sistem ilişkilerini soyut bir şekilde ortaya koymaktadır. Bunlar bize tanıdık görüntüleri yansıtsa da çalışmaların komposisyon bütününe bakıldığında doğadan betimlemelerin dışına çıkarak eşzamanlı olarak soyutlamanın egemen olduğu görülmektedir.

Sergi, 30 Kasım - 31 Aralık tarihleri ve 13.00-18.00 saatleri arasında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecektir.

 

BİLET FİYATLARI

LÜTFEN NOT EDİN

Katılım Ücretsizdir.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sergiyi gezecek olan misafirlerimizin "Hayat Eve Sığar" uygulamasını indirerek "HES KODU" almaları gerekmektedir. Bina girişinde görevli personeller tarafından bu kodla kontroller sağlanacaktır. LÜTFEN HES KODUNUZU almayı unutmayınız.

BENZER ETKİNLİKLER

 • Söz & Müzik: Tan Taşçı

  5 Mart 2021 Cuma, 20:00
 • Söz & Müzik: Tan Taşçı

  6 Mart 2021 Cumartesi, 20:00
 • Sefa Doğanay

  24 Şubat 2021 Çarşamba, 20:00
 • Göksel

  27 Şubat 2021 Cumartesi, 20:00

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun
Yükleniyor