Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

Âmâk-ı Hayal

28 Ekim 2020 Çarşamba, 20:00
Âmâk-ı Hayal

Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi’nin 1910 yılında kaleme aldığı Âmâk-ı Hayâl yani Hayâlin Derinlikleri adlı felsefi eseri, edebiyatımızın önemli tasavvufi ve felsefi metinlerinden biridir. Uzun yıllar boyunca farklı düşünce sahibi entelektüellerin ilgisine mazhar olan bu eser, tasavvuf düşüncesini oluşturan farklı inanış tarzlarının ve genel olarak da vahdet-i vücûd inancının çerçevesinde şekillenir. Eser, hayatın anlamını sorgulayan Raci’yi ve onun ontolojik (varoluşsal) arayışını anlatır. Madde ve ruh âlemi arasında sürekli bocalayan Raci, hayatı boyunca süren bu arayış sırasında birçok farklı bilimsel ve felsefi sorularla cebelleşmiş, ne var ki bulduğu cevapların hiçbirisinden tatmin olmamıştır. Bu tahsilli ve entelektüel gencin yolu, günün birinde eski bir mezarlıkta münzevi bir hayat süren Aynalı Baba adında tuhaf bir dervişle kesişir. . Benliğini şüphe ejderhasına kaptıran Raci’nin düşüncelerindeki sis perdesi, bu karşılaşmadan sonra hızla değişecek ve Raci hayalle hakikat yahut hayal ile hayat arasında macera dolu meşakkatli bir yolculuğa çıkacaktır. Aynalı Baba’nın kılavuzluğunda çıkılan bu yolculukta Raci, hayal âleminin derinliklerinde edindiği tecrübelerle hiçliğin zirvesine ulaşmaya çabalayacak, sonunda ilahi aşkın nuruna, her şeyin başlangıcına yönelecek, huzursuzluğunu dindirmeye ve dinginleşmeye çalışacaktır. Bir yandan tasavvuf düşüncesinin zahiri ve batıni çizgilerine uzanırken bir yandan da felsefe ile inancın sınırları arasında dolaşacaktır.

 

Yazan: N. Taner Büyükarman

Yöneten: Mustafa Uzman

Oyuncular: Ahmet Çökmez, Bora Karakul, Yiğit Gümüşada, Recep Kaplan, Serdar Şafak, Fatih Dinçer, Şükrü Masat, Seyfullah Gönen, Mehmet Dönmezer, Kazım Dedemevi, Erbil Koru

BİLET FİYATLARI

Ana Salon - 10 TL

Balkon - 7,50 TL

 

BİLET SATIŞ NOKTALARI

Selçuklu Kongre Merkezi (Konya Kitapçısı)

Şehirler Arası Otogar (Konya Kitapçısı)

Kültür A.Ş. Merkez Ofisi (Konya Tren Garı)

LÜTFEN NOT EDİN

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME - LÜTFEN OKUYUN

KAYIT
Bu gösteriyi kaydetmenizi yasaklayan gerçek bir kanun mevcut. Bunu biliyor muydunuz?
FOTOĞRAF
Gösteri sırasında fotoğraf çekmeyin. Fakat lobideki gösterişli ışıkların altında bir selfie çekebilirsiniz.
SİGARA İÇİLMEZ
Lütfen sigara içmeyiniz.
GÖRÜNTÜNÜZÜ KULLANMA İZNİ
Siz de burada olduğunuza göre bu işte beraber sayılırız. İleride dünyaya sevgiyi yaymak için belki sizin de bir görüntünüzü kullanabiliriz.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Konya Şehir Tiyatrosu, Koronavirüs tedbirleri kapsamında tiyatro oyunlarına katılım gösterecek olan izleyicilerimizin "Hayat Eve Sığar" uygulamasını indirerek "HES KODU" almaları gerekmektedir. Oyun öncesi görevli personeller tarafından bina girişinde bu kodla kontroller sağlanacaktır. LÜTFEN HES KODUNUZU almayı unutmayınız.

8+ yaş ve üzeri içindir.Tiyatro başladıktan sonra salona giriş yasaktır.

 • Biletlerin iptali, oyunun saatinden 24 saat öncesine kadar yapılabilir. Bu süreden sonra iptal işlemleri yapılmayacaktır. Bilet değişim ve iptali hakkında detaylı bilgi için: (0332) 355 55 52
 • Tiyatroya su haricinde yiyecek ve içecekle girilmesi yasaktır.
 • Tiyatro başladıktan sonra salona giriş yasaktır.
 • Tiyatronun başladığı andan itibaren perde arkasına giriş ve çıkışlar yasaktır.
 • Işıklar söndürüldükten sonra telefon veya fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmek kesinlikle yasaktır.
 • Tiyatro başlamadan önce lütfen telefonlarınızı kapatınız.
 • Her oyun için yaş grubu oyun bilgilerinde yer almaktadır.
 • İletişim: (0332) 221 84 87
 • Şehir tiyatrosu çeşitli sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini değiştirebilir. Ayrıca koltuk yerlerini değiştirme hakkına da sahiptir. Bu durumda uygulanacak prosedürü şehir tiyatrosu belirler ve duyurur.

BENZER ETKİNLİKLER

 • Âmâk-ı Hayal

  26 Ekim 2020 Pazartesi, 20:00
 • Âmâk-ı Hayal

  28 Ekim 2020 Çarşamba, 20:00
 • Harem Kabare

  26 Kasım 2020 Perşembe, 21:00

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun
Yükleniyor