Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

İslam Ülkeleri Mutfak Günleri

21-22-23 Şubat 2019 Per - Cum - Cts,
İslam Ülkeleri Mutfak Günleri

İslam ülkeleri mutfak kültürünün yayılmış geniş bir coğrafyanın ürünü olduğunu düşünerek; İslam medeniyeti çerçevesinde şekillenmiş mutfaklara uluslararası bağlamda dikkat çekmek, araştırmak, tanıtmak ve arşivlemek için yıllar içinde gelişebilecek ve güçlenebilecek sürdürülebilir bir proje olan “Gastrodiyalog-İslam Ülkeleri Mutfak Günleri” etkinliği hayata geçirilecektir.

Bu sene ilki gerçekleşecek olan ve “Emek–Yemek ve Diyalog” ilişkisinin masaya yatırılacağı proje; İslam ülkelerinin mutfaklarına sahip çıkması ve geleneksel olanı modern yaşama taşıma misyonu çerçevesinde, 2019 yılı Şubat ayında Konya’da “Emek–Yemek ve Diyalog” üçlemesine ışık tutacaktır.

“Gastrodiyalog-İslam Ülkeleri Mutfak Günleri”; İslam ülkeleri, Uluslararası Gastronomi alanında söz sahibi otoriteleri, ulusal ve uluslararası düzeyde helal gıda üreticileri, ulusal ve uluslararası düzeyde mutfak yazarları, profesyonel aşçılar, beslenme uzmanları, gıda ve tarım sektörü temsilcileri, akademisyenlerini bir araya getirecektir.

Etkinlikte İslam ülkelerinin gizli kalmış helal üretim çerçevesinde oluşan geleneksel lezzetleri dünya sahnesinde görücüye çıkacak. Diğer taraftan Anadolu ve dünyanın farklı yerlerinden İslam ülkelerinin geleneksel mutfak temsilcilerinin geleneksel ürünleri ve yüzlerce yıldır var olan ürünlerin yaşatılmasını sağlayan üreticilerin gelecek vaat eden yeni markaları; özel sunumlar, anlatımlar ile tanıtılacaktır.

BİLET FİYATLARI

LÜTFEN NOT EDİN

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME - LÜTFEN OKUYUN

KAYIT
Bu gösteriyi kaydetmenizi yasaklayan gerçek bir kanun mevcut. Bunu biliyor muydunuz?
FOTOĞRAF
Gösteri sırasında fotoğraf çekmeyin. Fakat lobideki gösterişli ışıkların altında bir selfie çekebilirsiniz.
SİGARA İÇİLMEZ
Lütfen sigara içmeyiniz.
GÖRÜNTÜNÜZÜ KULLANMA İZNİ
Siz de burada olduğunuza göre bu işte beraber sayılırız. İleride dünyaya sevgiyi yaymak için belki sizin de bir görüntünüzü kullanabiliriz.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

BENZER ETKİNLİKLER

 • Ahududu

  27 Ocak 2019 Pazar, 16:00
 • Leyla'nın Evi

  10 Şubat 2019 Pazar, 16:00
 • Mark Eliyahu

  3 Şubat 2019 Pazar, 19:00
 • 80 Günde Devr-i Alem

  21 - 22 Ocak 2019 Pazartesi, Salı, 19:30

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun
Yükleniyor