Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

Le Trıo Joubran

3 Mayıs 2019 Cuma, 21:00
Le Trıo Joubran

Her tınısı yeni bir keşif, yeni bir yolculuk için davet.  Onları Le Trio Joubran olarak tanıyoruz. Samir, Wissam ve Adnan üç kardeş. The Long March isimli albümlerinin dünya turnesi için çıktıkları yolcuklarında sizler için Konya’ya geliyorlar. Le Trio Joubran Teşrif-i Konya etkinliği kapsamında Selçuklu Kongre Merkezi’nde!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hz. Mevlana’nın Konya’ya teşrifinin 791. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Teşrif-i Konya programının konser bölümünde Le Trio Joubran ile birlikte eşsiz bir mana yolculuğuna çıkıyoruz.  Onların müzikleri ile birlikte uzak diyarları dolaşıyor, farklı bir deneyimle yeni keşiflere yol alıyoruz.

Dört nesildir ud çalmak ve ud yapımı ile uğraşan bir ailenin çocukları olarak doğan Nasıralı üç kardeş Samir, Wissam ve Adnan Joubran, Le Trio Joubran (“Joubran Üçlüsü”) adlı gruplarıyla, Filistin ud geleneğini yaşatmak ve yeni zirvelere çıkarmak için çalışıyorlar.  Kardeşlerin içerisinden müzik kariyeri ile ilk önce öne çıkan Samir, oldukça beğeni ile karşılanan “Taqaseem” (1996) ve “Sou’fahm” (2001) adlı ilk iki albümü sonrası çıkaracağı üçüncü albümünde dinamiklerine ve birlikte başarılarına güvendiği kardeşi Wissam’ı da davet eder. İki kardeşin düetlerinin bulunduğu Samir’in üçüncü albümü “Tamaas” 2003’te piyasaya çıkar ve oldukça olumlu tepkilerle karşılaşır. Gerek albümün başarısı, gerekse kardeşleri ile olan ahengi Samir’in aklına bir “üçlü” fikrinin tohumu eker. Bu şekilde 2004 Ağustos ayında, Paris’te “Le Trio Joubran” ortaya çıkar. 

“2005 yılında Randana  ise 2007 Majâz albümleri ile dünyaca tanınan bir müzik grubu olurlar.  çıkarırlar; Majâz albümleri aynı zamanda Nassim Amaouche imzalı Fransız filmi “Adieu Gary” (“Elveda Gary”) adlı filmin soundtrack’i olarak da kullanıldı ve oldukça beğeni topladı. Grup 6. Dubai Uluslararası Film Festivali’nde “Adieu Gary”deki çalışmaları sayesinde “En İyi Besteci Ödülü”ne de lâyık görüldü.

Konser verdikleri her yerde biletleri erkenden tükenen, “yok satan” grup Carnegie Hall, Paleo Festival (CH), WOMAD, Dubai Uluslararası Film Festivali, Holland Festival, Théâtre de la Ville, Bahrain Manama Cultural Hall gibi birçok önemli merkezde konser verdi.

BİLET FİYATLARI

BİLET SATIŞ NOKTALARI

Selçuklu Kongre Merkezi ( Haftanın 5 günü Pazartesi-Cuma 09:00 - 17:00 saatleri arasında )

Mevlana Kültür Merkezi ( Haftanın 5 günü Pazartesi-Cuma 08:00 - 17:00 saatleri arasında )

Millet Kıraathane ( Kültür Park ) ( Haftanın 6 günü Pazartesi-Cumartesi 08:00 - 18:00 saatleri arasında )

 

BİLET SATIŞ NOKTALARI BİLET FİYATLARI

1. Kategori - 70.00 TL

2. Kategori - 50.00 TL

3. Kategori - 30.00 TL

Bilet satışları sadece nakit yapılmaktadır.

 

BİLETİX BİLET FİYATLARI

1. Kategori - 79.00 TL

2. Kategori - 56.50 TL

3. Kategori - 34.00 TL

 

 

 

 

LÜTFEN NOT EDİN

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME - LÜTFEN OKUYUN

KAYIT
Bu gösteriyi kaydetmenizi yasaklayan gerçek bir kanun mevcut. Bunu biliyor muydunuz?
FOTOĞRAF
Gösteri sırasında fotoğraf çekmeyin. Fakat lobideki gösterişli ışıkların altında bir selfie çekebilirsiniz.
SİGARA İÇİLMEZ
Lütfen sigara içmeyiniz.
GÖRÜNTÜNÜZÜ KULLANMA İZNİ
Siz de burada olduğunuza göre bu işte beraber sayılırız. İleride dünyaya sevgiyi yaymak için belki sizin de bir görüntünüzü kullanabiliriz.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

  • 6 yaş ve üstü bilete tabidir. 6 yaş altı etkinliğe alınmamaktadır.

BENZER ETKİNLİKLER

  • Koray Avcı

    5 Ekim 2019 Cumartesi, 20:30
  • Nazan Öncel

    31 Ağustos 2019 Cumartesi, 20:30
  • Nilüfer

    12 Ekim 2019 Cumartesi, 20:00

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun
Yükleniyor