Clear
Search
Üzgünüz, aradığınız etkinlik bulunamadı.

Başkan'ın Mesajı

Selçuklu 639 bin 450 kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri. Her geçen gün artan yaşam kalitesi ve gelişmişlik endeksiyle cazibe merkezi haline gelen Selçuklu; eğitim, sanayi, sağlık, turizm ve sporunda merkezi haline geldi. Selçuklu Belediyesi olarak ilçeye kazandırdığımız prestijli eserler ve Selçuklu halkına yakışan hizmet standartı ile şehrin sosyal ve kültürel hayatına değer katmaya devam ediyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz insan odaklı hizmetler ve Anadolu’ya kazandırdığımız prestijli eserlerle belediyeciliğe öncü olan Selçuklu, ulusal ve uluslar arası arenada konuşulan, tanınan bir şehir haline geldi. Eğitim kurumları, dinamik genç nüfusu, sanayisi, canlı ekonomisi, ticari merkezleri, modern ve planlı şehirleşmesi ile ciddi anlamda göç alan yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çeken Selçuklu, ülkemizin eğitim, sağlık ve kültür merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kongre turizminin merkezi olma yolunda ilerleyen şehrimize kazandırdığımız Anadolu’nun en büyük kongre merkezi ile önemli bir açığı kapatmış olduk. Anadolu’nun kalbinde, kadim Selçuklu başkentine önemli bir eser kazandırdık. Selçuklu Kongre Merkezi ile Konya, kongre turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelecek.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Selçuklu Kongre Merkezi, 33 bin m²' lik alanda; sahne yüksekliği, sahne genişliği, koltuk konforu, ses ve akustiği ile Türkiye'nin en güzel salonlarına sahip. Toplamda 18 salonu olan Kongre Merkezi'miz Konya'ya yeni bir ufuk açıyor.

Selçuklu Kongre Merkezi ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Şehrimiz, Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek organizasyonlarla, gelişmişlik düzeyi ve sahip olduğu tarihi mirasa eşdeğer bir konum elde edecek. Şehrin kültürel değerleriyle bütünleşen, sosyal, sanatsal ve kültürel yaşantıyı artırmayı hedefleyen yapı, çağdaş mimarinin şehirdeki öncülerinden biri olacak.

Şehrimize, kendi öz kaynaklarımızla Anadolu’nun en büyük kongre merkezini kazandırdığımız için gururluyuz. Başta Selçuklu Kongre Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kongre organizasyonları gerçekleştiren kurum ve kuruluşları Selçuklu Kongre Merkezi’ne davet ediyorum.

Ahmet PEKYATIRMACI
Selçuklu Belediye Başkanı

HABERDAR KAL

En son haberlerden ve etkinliklerden haberdar olun

reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'na tabidir.

Yükleniyor